Energiu spaľujúca bomba
Pri jumpingu spálite viac kalórií než pri iných aeróbnych cvičeniach a vďaka nestabilnej podložke trampolíny musíte viac zapájať svalstvo, než keby ste cvičili na rovnom povrchu. "
Jumping vám dokáže zredukovať hmotnosť, spevniť posturálne svalstvo a tým zlepšiť držanie tela. Pre želaný efekt sa mu však treba venovať dlhodobejšie a minimálne dvakrát do týždňa. Raz nestačí," upozorňuje inštruktorka Michala. Dodáva, že tri mesiace pravidelného tréningu dokážu spevniť aj svaly panvového dna. Práve pre tento priaznivý účinok je jumping vyhľadávanou športovou aktivitou žien po pôrode a po päťdesiatke. Jumping zlepšuje fungovanie lymfatického systému, koordináciu a rovnováhu stimuláciou vestibulárneho systému. Dopadmi na trampolínu sa stimulujú aj body na chodidlách, čo priaznivo pôsobí na vnútorné orgány.
Vďaka mäkkému povrchu trampolín sa jumpingu môžu venovať takmer všetci. Toto cvičenie sa neodporúča iba ľuďom, ktorí trpia respiračnými problémami, napríklad ťažšími štádiami astmy či kardio‑vaskulárnymi ochoreniami. "
No klienti s ľahšou formou astmy tvrdia, že cvičenie im vyslovene prospieva. Rovnako ľuďom s operovanými kolenami či laparoskopicky operovanými kolennými väzmi. Povrch trampolíny tlmí nárazy, a tak si prakticky nemôžete ublížiť. Treba si dať pozor iba na to, aby ste doskakovali na celé chodidlá. Ak prenášate váhu iba na špičky, môžete si preťažiť achilovky." Keďže jumping je veľmi dynamické cvičenie, dve hodiny pred tréningom by ste nemali jesť. Michala Danková takisto odporúča nejesť hodinu po tréningu. Na tréning si stačí priniesť len odhodlanie a chuť poriadne prepotiť tričko.