Flowin ®

Revolučný Flowin

Flowin je na Slovensku pomerne nový cvičebný program. Pochádza zo Švédska a pôvodne bol vymyslený pre športovcov ako doplnkový kondičný tréning.
Približne pred šiestimi rokmi sa dostal do susedných Čiech a aktuálne sa k tomuto cvičeniu môžeme dostať aj na Slovensku.
Napriek tomu sa účinný flowin precvičuje v Batislave len v niekoľkých športových strediskách, pretože potenciálnym klientom príde toto cvičenie veľmi náročné.

V čom flowin spočíva a v čom sú jeho výhody

Inštruktorka flowinu Michala Danková tvrdí, že tohto cvičenia sa vôbec klienti nemusia obávať: "Je síce náročné, ale každý si volí svoje tempo aj intenzitu tlaku, ktorým cvičenie prevádza. Flowin môžu precvičovať rôzne vekové skupiny a je vhodný aj pre úplných začiatočníkov." Podstata flowinu spočíva v kĺzavom pohybe medzi jemnými podložkami, čím vzniká trenie. Malými podložkami, ktoré sa podkladajú pod ruky a nohy, kĺžeme po veľkej podložke, na ktorej sa prevádzajú cviky. Výhodou tohto pohybu je aktivácia hlbokého vnútorného svalstva. "Ľudia sú prekvapení, aké rýchle výsledky s flowinom dosahujú. Cítia aj také svalové partie, o ktorých doteraz ani nevedeli. Okrem toho je to určite zábava," s úsmevom dodáva Michaela Danková.
Okrem rýchlych výsledkov má flowin aj iné výhody. Napríklad sa využíva aj v rámci rekonvalescencie, pretože sa počas cvičenia dobre stabilizuje poloha človeka. Aj Michala Danková sa k tomuto cvičeniu dostala len pred niekoľkými rokmi: "Keď som robila vrcholový šport, bol pre mňa flowin doplnkovým cvičením. Vtedy sa ešte neprecvičoval ako skupinový šport a vykonávali ho prevažne profesionálni športovci."

Ako vyzerá cvičebná hodina

Hodina má päťdesiat minút a precvičuje sa celé telo. Spodná časť, stred tela a aj vrchné partie. "Intenzívna svalová práca trvá asi štyridsať minút, keď sa odpočíta strečing. Vtedy sa spaľujú tukové vankúše a postava sa formuje," dodáva Michala. To, že je toto cvičenie naozaj zábavné, no najmä účinné, nám potvrdila aj Katka Paulinová, ktorá sa venuje tomuto športu už dva roky: "Páči sa mi, že je efektívne, že niečo vypotím a zároveň aj posilňujem. Venujem sa okrem iného, napríklad aj spinningu, bodyformingu, alebo pilatesu a musím povedať, že päťdesiat minút flowinu určite stačí, lebo je to pomerne náročné cvičenie."
copyright © 2009 - 2024 jumpstudio.sk   Miro Perdoch Web Design
Miro Perdoch Web Design

POMOC

Pre túto sekciu nie je k dispozícii manuál.