Flowin

Pre akčné dievčatá: Dopracuj sa k sexi postave kĺzaním. Je tu flowin.

Chceš sa venovať niečomu menej tradičnému? Skús flowin, vďaka ktorému si vytvaruješ všetky svaly, schudneš a dokonca si zlepšíš držanie tela. Čo povieš?
Ešte si nepočula o flowine? Alebo o tomto cvičení vieš, len si stále nenabrala dostatok odvahy?
Nemáš sa čoho báť, pretože tempo cvičenia si ľahko prispôsobíš, aj keď si úplná začiatočníčka.
Navyše súčasťou flowinu sú desiatky cvikov v rozličných stupňoch náročnosti, ktoré možno podľa potreby obmieňať. Poďme však poporiadku.

Čo je flowin?

História flowinu sa začala písať ešte v roku 2006. Cvičenie vzniklo vo Švédsku. Zo Škandinávie sa rýchlo rozšírilo do ďalších krajín, Slovensko nevynímajúc. Aj u nás sa cvičí niekoľko rokov. Napriek tomu patrí medzi menej známe športové aktivity, čo je škoda, pretože má veľa pozitívnych účinkov na telo i psychiku.
Pri flowine sa využívajú špeciálne podložky a hmotnosť vlastného tela. Ako to funguje? "Flowin je cvičenie silovo-aeróbneho charakteru, ktoré je založené na báze sklzu a 'protisklzu'. Používa sa jedna veľká podložka a dve malé podložky na ruky alebo nohy, pomocou ktorých sa na podložke šmýkaš. Aktivuješ pri tom svaly, o ktorým možno ani nevieš, že máš. Zapájaš hlboký stabilizačný systém, teda brušné a chrbtové svaly a to tak, že musíš prekonať odpor podložky a navyše s ňou aj spolupracovať," vysvetľuje podstatu flowinu inštruktorka Miška Danková zo štúdia JUMP v Bratislave.
Veľkou výhodou je teda posilnenie všetkých svalov, vrátane stredu tela, ktorý je nazývaný aj "core". Napríklad v pilatese je stred tela považovaný za zdroj energie, z ktorého vychádzajú všetky pohyby. Ak je stred tela oslabený, prejavuje sa to napríklad ťažkosťami pohybového aparátu, ako je bolesť chrbta a podobne. Nehovoriac o tom, že ochabnuté brucho sexi nie je. Vďaka flowinu si teda môžeš formovať brušné svaly, spevniť celé telo a tiež schudnúť.

Neboj sa, nuda nehrozí!

S pomocou podložiek sú kardio aktivity i posilňovacie cvičenia oveľa náročnejšie, čiže výsledky dosiahneš rýchlejšie. Pozor si však treba dať na správnu techniku jednotlivých cvikov! Preto je lepšie cvičiť pod dohľadom skúseného inštruktora.
Chceš sa pri cvičení zabávať? Žiadny problém. Desiatky cvikov sú zárukou toho, že sa nudiť nebudeš. Tiež nebuď prekvapená, ak sa s flowinom stretneš aj v rámci iných skupinových cvičení, napríklad v spojení s bosu alebo kruhovým tréningom.

Rozvrh

pondelok

18:15-19:00
Flowin ®
Margaret

štvrtok

18:15-19:05
Flowin ®
Margaret

Ceny

Jednorazový vstup
7.00 €
copyright © 2009 - 2024 jumpstudio.sk   Miro Perdoch Web Design
Miro Perdoch Web Design

POMOC

Pre túto sekciu nie je k dispozícii manuál.